Kursowy.Net - kursy i szkolenia on-line Kursy internetowe Kursy stacjonarne Usługi

 Kurs: Internetowy Kurs Szybkiego Czytania (14 godzinnych lekcji)

Jak przeczytać podręcznik
w 2 godziny?
... i zrozumieć więcej, niż
udawało Ci się dotychczas.

Oto historia osoby takiej, jak Ty, która całe życie męczyła się czytając podręczniki:

Robert był typowym dzieciakiem. Nie był ani wybitny, ani głupi. Raz miał dobre oceny, raz miał gorsze, ale zaliczał się zawsze do tej lepszej połowy klasy.

Jak dla każdego ucznia, a później jak dla każdego studenta, najmniej pasjonującym elementem jego życia było czytanie podręczników. "Ile jeszcze tych nudnych stron?!?" myślał za każdym razem, gdy rozpoczynał nowy rozdział, za każdym razem gdy kończył rozdział i prawie zawsze, gdy przewracał kolejną nudną stronę.

Robert przeczytał też dla przyjemności kilka książek z ciekawą fabułą. Ku swojemu zdziwieniu nawet spodobała mu się lektura Lalki, ale tylko ta z wielu lektur, które kazano mu przeczytać. Za każdym razem, gdy kończył ciekawą książkę przez głowę przelatywało mu postanowienie: "Będę więcej czytał"... natychmiast jednak następowało zderzenie z białym murem, na którym podświadomość Roberta czarnym sprayem napisała: "Czytanie trwa za długo, nie mam na to czasu".

Na drugim roku studiów Robert poznał miłość swojego życia, Natalię. Natalia poza urodą miała to coś, co Roberta bardzo pociągało. Nie nudził się z nią, bo Natalia potrafiła z nim godzinami rozmawiać na najróżniejsze tematy. Ponadto pomagała mu pisać wszelkie referaty i uczyła się z nim przed każdą sesją... mimo iż studiowała prawo, a on był na marketingu. On jednak nie musiał czytać jej książek ani jej przepytywać - Natalia radziła sobie doskonale z podręcznikami, których sama grubość i ilość Roberta przerażała - do środka wolał nie zaglądać.

Na tej edukacyjnej sielance minął obojgu cały rok i całe fantastyczne wakacje w Hiszpanii... gdzie zaciągnęła go świetnie mówiąca po hiszpańsku Natalia... Roberta angielski na niewiele się przydał.

Trzeci rok studiów Robert zaczął pewny siebie... a raczej swojej pomocnicy. Pierwsze 2 miesiące minęły błyskawicznie, potem jednak Robert zaczął odczuwać dziwny niepokój. Czuł się przy Natalii coraz głupszy, chociaż ona mu tego nie okazywała. Bez zająknięcia i z przerażającą frajdą czytała z nim na zmianę kolejne rozdziały jego podręczników i streszczała mu ich treść. Problem polegał na tym, że każdy kolejny rozdział zajmował jej 10 minut, a jemu godzinę. Czuł się coraz głupszy.

Robert widział, że Natalia czyta szybciej, widział w jej ręku fikuśny wskaźnik i dziwny sposób, w jaki czytała... traktował to wszystko jako kobiece dziwactwa i wstydził się samemu spróbować.

Po Nowym Roku Robert nie wytrzymał i zaczął wypytywać Natalię, skąd ma tyle czasu na czytanie jego podręczników, swoich podręczników i ulubionych przez nią książek fantasy.

"Starzy w liceum posłali mnie na kurs szybkiego czytania." Robert się tego domyślał, sam też kiedyś nad takim kursem zastanawiał, ale: "Czy Ty cokolwiek pamiętasz z tego, co czytasz, skoro czytasz tak szybko?" Zadał pytanie, po czym sam sobie odpowiedział: "No tak, Ty przecież pamiętasz więcej niż ja."

Natalia patrzyła się na niego z nieukrywanym uśmiechem - Robert nie był jednak pewien czy to uśmiech litości czy miłości.

"OK, a gdzie frajda? Kumam, że podręczniki trzeba przeryć jak najszybciej, ale gdzie radość z czytania fabuły? Przeczytałem kilka książek w życiu..." W tym momencie zrobiło mu się głupio. "I wciągały mnie bardziej niż filmy, ale co z tą frajdą, gdy czytasz tak szybko?"

"Dla mnie lektura książki jest jak film, ale znacznie ciekawsza, ponieważ w filmie nie ma często połowy tego, co jest w książce. Przeczytanie książki zajmuje mi tyle samo, co Tobie obejrzenie filmu."

"Zalewasz!" Odpowiedział coraz bardziej zbity z tropu Robert.

"Mówiłeś, że podobała Ci się trylogia Władcy Pierścieni. Każdy z 3 filmów trwa około 3 godzin. Mi przeczytanie każdej z trzech książek zajęło 3-4 godzin tylko dlatego, że się nie spieszyłam."

Mina Roberta w tym momencie była trudnym do opisania połączeniem zaskoczenia i poczucia zmarnowania znacznej części swojego życia na czytanie...

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, aby wziąć udział w kursie szybkiego czytania, najprawdopodobniej zrezygnowałeś z kilku powodów:

 1. Nie chciało Ci się poświęcać życia na codzienne ćwiczenia szybkości czytania,

 2. Uznałeś, że lepiej czytać wolno i więcej zapamiętać,

 3. Obawiałeś się, że szybkie czytanie beletrystyki odbiera całą frajdę z czytania,

 4. Nie wierzyłeś, że można przeczytać książkę w 2 godziny.

 5. Tak kurs był dla Ciebie zbyt drogi

Jeśli chciałbyś w przyszłości uniknąć upokorzenia, jakiego doświadczył Robert. Jeśli chciałbyś w przyszłości być bohaterem dla swojej drugiej połowy lub swoich dzieci, takim jakim Natalia była dla Roberta. Jeśli chcesz dzisiaj zmienić swoje życie na lepsze, mam dla Ciebie dobrą i złą wiadomość.

Zła wiadomość jest taka, że od czytania nie uciekniesz. Jeśli oczekujesz od życia więcej niż łopaty i rowu do wykopania, to będziesz musiał czytać. Telewizja ślizga się po powierzchni tematu i robi to znacznie wolniej, niż Ty czytasz. Szkolenia są bardzo skuteczne, bo motywują, ale są też drogie. Audiobooki są super, ale zamiast poświęcać 13 godzin na słuchanie lektora, mógłbyś przeczytać tą samą książkę w 2 godziny!

Dobra wiadomość jest taka, że tylko 14 godzinnych ćwiczeń dzieli Cię do czytania z prędkością 6 razy szybszą, niż Twoja obecna prędkość czytania.

Przypomnij sobie, ile czasu zmarnowałeś nad podręcznikami w szkole i na studiach. Przypomnij sobie, ile czasu zmarnowałeś na wielokrotne powtarzanie czytanego materiału. Było to konieczne, ponieważ czytając wolno szybciej zapominasz i mniej rozumiesz z czytanego tekstu!

A teraz przypomnij sobie frajdę z zabawy, grania na komputerze lub wyjść ze znajomymi lub ukochaną osobą na imprezy.

Wyobraź sobie, że mogłeś mieć i możesz mieć 6 razy więcej czasu na to wszystko, co fajne i ciekawe, jeśli będziesz czytał szybciej.

Jak nauczyć się szybko czytać bez codziennych, męczących ćwiczeń?

Aby szybko czytać nie musisz wykonywać codziennie jakiś absurdalnych ćwiczeń. Wystarczy, że wykonasz 14 specjalnie przygotowanych lekcji, z których każde zajmie Ci około godziny.

Potem wystarczy, że czytając cokolwiek będziesz stosował się do rad tak prostych, jak korzystanie ze wskaźnika. Zobaczysz, że nowy sposób czytania wejdzie Ci w nawyk i za 2 tygodnie do miesiąca nie będziesz rozumiał, jak mogłeś czytać tak, jak to robisz obecnie.

Sam zdecydujesz, kiedy wykonać te ćwiczenia. Możesz wszystkie zrobić w kilka dni, możesz robić je codziennie przez 14 dni, możesz je robić co 2 dni przez miesiąc.

Dlaczego osoby czytające szybko więcej zapamiętują?

Większość osób czytających wolno uważa za logiczne, że czytając szybko zapamiętuje się mniej. Tym większy jest ich szok, gdy okazuje się, że za każdym razem, gdy przeczytasz 300stronnicową książkę, zrozumiesz z niej 150 do 180 stron (50-60%).

W tym samym czasie osoba czytająca szybko przeczyta 5-6 takich 300stronnicowych książek i zrozumie z każdej z nich MINIMALNIE 240 stron (80% i więcej). Ponieważ ta reguła powtarza się wszędzie na świecie, zrozumiano w końcu, że jest to cecha ludzkiego umysłu, który dla poprawnego zrozumienia musi otrzymywać informacje w odpowiednim tempie, w przeciwnym wypadku się nimi nudzi.

Według badań N.A.S.A. i niektórych Amerykańskich uniwersytetów nasz umysł przyswaja informacje, najlepiej OD 400 -500 słów na minutę! Dlatego tak często podczas czytania „odpływamy myślami”. Można to łatwo wyeliminować dzięki kontroli prędkości czytania, jaka uzyskujemy czytając ze wskaźnikiem?

Według badań N.A.S.A. i niektórych Amerykańskich uniwersytetów nasz umysł przyswaja informacje, najlepiej OD 400 -500 słów na minutę!!!, dlatego tak często podczas czytania „odpływamy myślami” ożna to łatwo wyeliminować dzięki kontroli prędkości czytania, jaka uzyskujemy czytając ze wskaźnikiem.

Czytanie książek w Twoim normalnym tempie można porównać do grania w sapera lub pasjansa na supermocnym komputerze z najnowszym procesorem i podwójną kartą graficzną. Komputer widząc tak żałosne wykorzystanie jego zasobów włącza skaner antywirusowy, indeksuje dysk twardy itd. - stara się wykorzystać lepiej swoje możliwości. To samo robi Twój mózg. Gdy czytasz wolno, zaczynasz automatycznie myśleć o innych rzeczach i tracisz koncentrację.

Tony Buzan, światowej sławy autorytet w dziedzinie metod twórczego wykorzystania umysłu, twórca idei Map Myśli, napisał:

"Dzięki właściwemu rytmowi i płynności szybkiego czytania człowiek lepiej przyswaja sobie treść publikacji. Czytając wolno i w nierównym tempie mamy tendencję do szybszego znudzenia się, utraty koncentracji, błądzenia myślami,w pewnej chwili przestajemy rozumieć tekst."
Przeczytaj "Władcę Pierścieni" w czasie krótszym niż trwa film

Gdy czytam beletrystykę, zajmuje mi to zwykle mniej lub niewiele więcej czasu niż obejrzenie filmu na podstawie danej książki. Mimo iż niektórzy moi znajomi uważają, że czytając szybko tracę frajdę z czytania, jest wręcz odwrotnie. W mojej głowie rozgrywa się akcja książki, przeżywam razem z bohaterami ich wszystkie emocje. Czytając szybko czuję, że jestem w środku akcji - żaden system kina domowego nie daje takiego wrażenia, jak umysł aktywnie wyobrażający sobie to, co czytam.

Ponadto w większości filmów pomija się niektóre wątki, aby zmieścić się w 3 godzinach, które są dzisiaj maksimum dla kina. Książka daje pełniejszy obraz.

Być może lubisz raz na jakiś czas obejrzeć jeszcze raz dobry film. Każdy z nas tak ma. Ja po obejrzeniu dobrego filmu lubię przeczytać książkę, na podstawie której powstał. Dzięki temu mam już w głowie wizję opisywanych miejsc i twarze głównych bohaterów. Mam dzięki temu niezłą frajdę wynajdując podczas czytania różnice pomiędzy filmem a książką.

Jak przeczytać cały podręcznik w 2 godziny?

Typowy podręcznik ma około 300 stron, co daje nam poniżej 100 tysięcy słów. Jeśli czytasz z prędkością około 200 słów na minutę, przeczytanie takiego podręcznika zajmie Ci ponad 8 godzin. Po pierwszym ĆWICZENIU Twoje tempo czytania wzrośnie od 50% do 100%, czyli zaoszczędzisz od 3 do 5 godzin!

Po całym kursie bez większego wysiłku osiągniesz prędkość czytania około 800 słów na minutę. W takim tempie pochłoniesz tego typu podręcznik w 2 godziny.

Pewnie przeczytanie podręcznika w 2 godziny wydaje Ci się to niemożliwe. Rozumiem to - widzę tego typu sceptycyzm na każdym moim szkoleniu. Być może więc 800 słów na minutę wyda Ci się bardziej realne, gdy powiem Ci, że średnia prędkość czytania uczestników moich szkoleń to 1000 do 1200 słów na minutę!

800 słów to wynik minimalny, osiągany przy normalnym zaangażowaniu w ten kurs.

Co da Ci ten kurs?

Nauczysz się czytać z prędkością 800 - 1200 słów na minutę przy minimalnie 80% zrozumieniu tekstu. Pamiętaj o tym iż przy Twoim obecnym tempie czytania masz zrozumienie na poziomie ok. 50-60 %.

Poprawisz swoją koncentrację dzięki ćwiczeniom synchronizującym półkule mózgowe. Jest to świetna sprawa dla wszystkich którzy w efektywny, trwały i spójny sposób chcą przyswajać wiedzę, obojętnie
z jakiej dziedziny. Genialne narzędzie dla osób muszących się ciągle doskonalić.

Odkryjesz w sobie niesamowite zdolności poznawcze, rozwiniesz kreatywność oraz wzmocnisz poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Czego konkretnie uczy szkolenie?

 1. Zwiększa 4-6-krotnie tempo czytania, przy zrozumieniu na poziomie minimalnie 80%. To znaczy, że będziesz czytać sześć razy szybciej, niż przed szkoleniem, przy zrozumieniu minimalnie na poziomie 80%. Pozwala to w tym samym czasie przyswoić 6 razy więcej informacji i do tego z większym o 30% zrozumieniem .

 2. Alfabet Games jest to technika która trwale synchronizuje półkule mózgowe, dzięki temu prosto wchłaniasz wiedzę, nie tylko z zakresu szkolenia. Także po nim możesz wykorzystywać tą technikę w przyswajaniu informacji.


 3. Eliminacja wszystkich błędów czytelniczych. Każdy z nas „wyniósł” ze szkoły podstawowej pewne „błędy czytelnicze”, które nie pozwalają na czytanie z prędkością powyżej 1000 słów na minutę
  i szybciej. Po wyeliminowaniu tych niedociągnięć czytelniczych takie tempo czytania będzie dla Ciebie codziennością.

 4. Strategie czytania. Omówienie strategii czytelniczych, to właśnie dzięki nim czytanie będzie jeszcze bardziej przejrzyste, szybsze i efektywniejsze.


Przeczytaj opinie absolwentów kursu:

"… poznałam wiele tych ciekawych technik, a moje postępy mnie zaszokowały! Kurs bardzo mi się podobał. Świetna atmosfera, bardzo skuteczne i przydatne techniki, sympatyczni trenerzy. Podobało mi się również to, że oboje byliście bardzo cierpliwi i pozytywnie nastawieni do wszystkiego. Podejście takie jak Twoje, czy Karoliny jeszcze bardziej pozwalało i pomagało przyswoić te wszystkie techniki.“

Aleksandra Kucharska


"Szkolenie mi się bardzo podobało. Jestem zadowolony, że spędziłem z Wami ten czas i zarazem zainwestowałem w swoja przyszłość.”

Maciek Kucharski


"Podobała mi się Twoja rzetelność, potrafiłeś poświęcić swój czas dla innych i w pełni wykonać swoją pracę (nie było spychologii - bardzo mi się to podoba). … moim zdaniem zajęcia były prowadzone rewelacyjnie - nie zmieniaj stylu! Ludzie z entuzjazmem i optymizmem w nauczaniu czegokolwiek to rzadkość i bardzo ważna cecha, to dzięki temu zajęcia są ciekawsze - gdyby nauczyciele prowadzili lekcje w szkole w podobny sposób byłoby pięknie, jednakże nie ma takiego miejsca. Bardzo podobał mi się kurs.”

Bartek Katarzyński


"Kurs w pełni spełnił moje oczekiwania. Chciałem zwiększyć szybkość czytania, co z dużym powodzeniem osiągnąłem i teraz, jakiś już czas po jego zakończeniu, dostrzegam realne efekty mojego sukcesu. Na początku trudno było mi uwierzyć, że możliwe jest tak szybkie przyswajanie tekstu bez utraty jego zrozumienia. Jednak, ku mojemu zaskoczeniu, testy pokazały, że to faktycznie działa! Techniki pamięciowe i mapy myśli potraktowałem jako ciekawostkę, chociaż nie ukrywam że one również spełniają swoje zadanie.”

Wiktor Gromniak

Ten kurs jest tańszy niż myślisz!

Gdybyś chciał, abym przeprowadził indywidualny kurs z Tobą, musiałbyś wydać 4800 zł. Ten kurs jest tańszy.

Każdego miesiąca ja oraz współpracujący ze mną w całej Polsce trenerzy prowadzimy 16 godzinne kursy szybkiego czytania, które kosztują 377 zł. Te 4 dniowe, bardzo intensywne kursy prowadzimy już tak długo, że udało nam się wypracować idealną metodę uczenia szybkiego czytania, która za każdym razem zdaje egzamin. Ten kurs jest tańszy.

Na podstawie wieloletnich doświadczeń z prowadzenia kursów stacjonarnych, opracowałem składający się z 14 lekcji "Internetowy Kurs Szybkiego Czytania". Wykonanie każdej lekcji zajmie Ci około godziny. Jednak to Ty decydujesz, jak szybko przerobisz wszystkie lekcje. Możesz od razu wykonać kilka z nich, możesz wykonywać je codziennie, co 2 dni lub rzadziej. Ten kurs jest tak intensywny, jak Ty sobie tego życzysz.

Dzięki temu, że kurs ten organizujemy przez Internet, możemy go zaoferować w znacznie obniżonej cenie, zresztą zobacz sam.

Składam zamówienie

pozdrawiam,
Marcin Matuszewski
trener szybkiego czytania

Trenerzy i organizatorzy:

Marcin Matuszewski
Słowacka 12/5, 71-771
Szczecin, PL
firma Artifex Marcin Matuszewski
ul. Słowacka 12/5, 71-771
Szczecin, PL
Ekademia.pl
ul. Łańcucka 12a/8, 80-809
Gdańsk, PL http://www.ekademia.pl

Zobacz nasza recenzje szkolenia Internetowy Kurs Szybkiego Czytania (14 godzinnych lekcji)
 

Najnowsze wpisy premium

Zobacz wszystkie wpisy.

Dodaj wpis »

Sprzedaż szkolenia:
Internetowy Kurs Szybkiego Czytania (14 godzinnych lekcji)
prowadzi Platforma Ekademia
Login/E-mail:
Hasło:

Tak, chcę zamówić kurs: Internetowy Kurs Szybkiego Czytania (14 godzinnych lekcji) w cenie 77.00 PLN brutto.

Rozumiem, że jest to opłata za dostęp na 60 dni do tego kursu. Po tym czasie zostanę automatycznie wypisany/a.

Co zyskasz dzięki temu kursowi?

 • nauczysz się czytać każdą książkę kilkukrotnie szybciej, niż dotychczas
  – z przynajmniej takim samym lub z większym zrozumieniem, niż w tym momencie,
 • poznasz metody przyśpieszające naukę języków obcych,
 • przestaniesz w końcu odkładać na później czytanie wartościowych książek – bo wreszcie stanie się to szybkie i przyjemne!

A także:

 • więcej wolnego czasu lub więcej wykonanych czynności w tym samym czasie
 • lepsze wyniki w nauce
 • więcej czasu dla rodziny, znajomych
 • dynamiczny start w dorosłe życie
 • rozwój zawodowy
  i wiele innych...

Twoje dane kontaktowe *    - pola obowiązkowe
* Imię:
* Nazwisko:
* E-mail:
Telefon:
Ulica, numer domu i lokalu:
Kod pocztowy, miasto i kraj:
Aby otrzymać FV, wypełnij poniższe pola
Nazwa firmy:
NIP:
Dane Twojego nowego użytkownika Ekademia.pl
* Nazwa nowego użytkownika (login):
* Nowe hasło:
Zapamietaj swój login i hasło!
Będą Ci potrzebne do logowania!
Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz ze zgodą na przekazanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu organizatorowi oraz trenerom wskazanym poniżej.

Kurs 'SzybkieCzytanie' nie jest dostępny dla gości.

Sprzedaż szkolenia Internetowy Kurs Szybkiego Czytania (14 godzinnych lekcji) prowadzi Platforma Ekademia