Kursowy.Net - kursy i szkolenia on-line Kursy internetowe Kursy stacjonarne Usługi

Tanie i skuteczne zarządzanie

Zarządzanie projektami osobom postronnym wydawało się zawsze łatwym zadaniem. Ale każdy, kto zarządzał kiedyś projektem, lub właśnie nim zarządza, ma zgoła inne zdanie.

Aby projekt był dobrze zrealizowany, musi złożyć się w jedną całość wiele cześci, które są od siebie całkowicie zależne. Otrzymujemy zasoby finansowe, czasowe (pracowników) oraz wymagania jakościowe i trzeba to wszystko w jakiś sposób spiąć ze sobą...

Po pierwsze, potrzebny jest dokładny kosztorys, oraz opis projektu. Co ma być wynikiem naszych działań? Kiedy projekt uznamy za zakończony (zrealizowany)?

Po drugie, niezbędne jest odpowiednie rozdzielenie obowiązków pośród wszystkich pracowników czy członków zespołu. Pomóc tu mogą testy osobowości, żebyśmy konkretnym osobom przypisali odpowiednie role i uprawnienia. Na przykład aby cichy introwertyk nie odpowiadał w zespole za sprzedaż lub motywację zespołu.

Trzecim czynnikiem, jest umiejętne zarządzanie i koordynowanie pracy całego zespołu. Tu pomaga nam system Redmine, który oferowany jest zarówno dla przedsiębiorców, jak i freelancerów. Ponadto na stronie www.myRedmine.com możemy zapoznać się ze szkoleniem z zarządzania projektami w Redmine.

Polecamy gorąco to narzędzie!

+ Dodaj wpis

Najnowsze wpisy premium

Zobacz wszystkie wpisy.

Dodaj wpis »